Zobacz na mapie Krakowa jak najlepiej będzie

Ci do nas dojechać.

 

Nasze wskazówki pod mapą pozwolą Ci łatwiej dotrzeć do naszego Domu. Najlepiej wydrukuj je i zabierz ze sobą w drogę, napewno ułatwią Ci dojazd.

 


Wyświetl większą mapę

 

Jak dojechać do naszego Domu dla Pielgrzyma ?

Szybko i bez problemów - (Autostradą A4)


Dzięki znakomitej lokalizacji i sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dojazd do nas jest prosty nawet bez GPS. Dom nasz znajduje się w południowej części Krakowa, blisko autostrady A4.

Wszystkie tablice  informacyjne w mieście kierujące na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Łagiewniki skierują Cię wprost na parking sanktuarium przy którym znajduje sie nasz Dom.


Dojazd autokarem i samochodem.


Dojazd od strony Katowic A4, Rzeszowa i Tarnowa A4, Wieliczki E40. 

 

Jest to południowa obwodnica Krakowa. 

Zjazd z autostrady na zielony znak "Łagiewniki" lub biała tablica z czarnymi literami "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II".

Po zjeździe z autostrady mijasz pierwsze duże skrzyżowanie ze światłami jadąc prosto. Następnie 2 światła prosto i na 3 światłach w lewo, tak jak kieruje biała tablica z czarnymi lub niebieskimi literami "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II ". Potem prosto, z daleka zobaczysz duże, owalne (co ważne!) Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Potem główną ulicą, a następnie w prawo na parking. Jeśli popatrzysz na Bazylikę to na jej tle widać żółty dom z czerwonym dachem z napisem "Promień Dom dla Pielgrzymów". Aby do nas dojechać przejeżdżasz obok budki sympatycznego pana parkingowego i wjeżdżasz w naszą bramę. Dojazd do nas jest przez parking. To ważne.
W razie wątpliwości dzwoń: 12 2669800.

 

Dojazd od strony Zakopanego - Chyżne, droga E77 (7).


Dojazd od strony Zakopanego E77: Uwaga to ważne ! Dobrze jest zjechać wcześniej na autostradę A4 w stronę Rzeszowa (kierunkowskaz na Rzeszów lub na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - jest drugi w kolejności) następnie jadąc kilka minut i uważać aby nie przeoczyć zjazdu na Łagiewniki. Następnie na 3 światłach skręcić w lewo, jak sugeruje znak kierujący nas na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Na wprost powinniśmy zauważyć ogromną owalną (to ważne!) Bazylikę Miłosierdzia i charakterystyczną Wieżę Widokową o nowoczesnej formie. Na tle tej Bazyliki widać nasz Dom z napisem "Promień Dom dla Pielgrzymów". Następnie powinniśmy skręcić w lewo w stronę Bazyliki na duży parking Sanktuarium. Wjazd do naszego obiektu jest właśnie przez ten parking, obok budki sympatycznego pana parkingowego. Nasz dom to ten żółty z czerwonym dachem oraz napisem "Promień Dom dla Pielgrzymów"


Nawet jeśli przegapimy zjazd na Rzeszów, to nie ma się co martwić, bo można dojechać i autokarem i samochodem z drugiej strony jadąc dalej ul. Zakopiańską prosto do Krakowa.

Jadąc samochodem można skręcić troszkę wcześniej niż autokarem (opis niżej), w prawo w ul. Siostry Faustyny. Jeśli zobaczysz hipermarket Carrefour to znaczy, że za większym skrzyżowaniem ze światłami będzie skręt w prawo w ul. Siostry Faustyny (zaraz za skrętem w prawo na stację paliw SHELL). Zwolnij trochę i skręć na stację PKP Łagiewniki z powodu budowy trasy łagiewnickiej ulica Zakopiańska jest zwężona i trzeba uważać, aby nie przeoczyć zjazdu w prawo na stację PKP. Przejedź przez tory kolejowe i jedź cały czas prosto, mijając stare zabudowania i nową Bazylikę Miłosierdzia. Jedź dalej prosto, aż do tzw. "widełek" tutaj skręć w prawo, potem znowu w prawo, dalej w prawo i wjeżdżasz na parking autokarowy sanktuarium. Przejedź obok budki parkingoweg. Nasz dom znajduje się przy tym parkingu. Na budynku pisze "Promień Dom dla Pielgrzymów". Z tyłu naszego domu widać Bazylikę i wieżę widokową sanktuarium. Nasz dom jest żółty oraz ma czerwony dach.


Jadąc autokarem od strony Zakopanego nie można skręcić w ul. Siostry Faustyny. Autokary muszą kierować się białymi tablicami ( niebieskie lub czarne litery) z napisem " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II ." Wszystkie te tablice kierują autobusy odpowiednio dozwoloną drogą na parking autokarowy Sanktuarium Miłosierdzia przy którym znajduje się nasz dom z napisem "Promień Dom dla Pielgrzyma".


Wydrukuj sobie opis dojazdu a razie wątpliwości dzwoń: 12 2669800.


Dojazd od strony Kielc, droga nr. 7, E77


Jadąc od strony Kielc, drogą nr. 7, E77, można jechać obwodnicą w godzinach szczytu, lub przelecieć przez Kraków jadąc cały czas prosto Alejami, za Rondem Matecznego skręć w prawo tak jak prowadzi biała tablica (zobacz zdjęcie) z niebieskim napisem "Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II", potem prosto wiaduktem, aż do następnego kierunkowskazu na sanktuarium. Wjazd do naszego Obiektu jest przez parking od tyłu Bazyliki, obok budki sympatycznego pana parkingowego. Nasz dom jest żółty oraz ma czerwony dach. Na budynku pisze "Promień Dom dla Pielgrzymów".


Dojazd pociągiem lub autobusem. Stacja Dworzec Główny Kraków PKP i PKS.


Dojazd z Dworca Głównego. Przystanek "Dworzec Główny Tunel" (pod Dworcem) Tramwaj nr. 19


Najłatwiej i najszybciej z Dworca Głównego dojedziesz do nas tramwajem nr. 19. Po wyjściu z Dworca przejdź na przystanek tramwajowy pod Dworcem. Kierunek "Borek-Fałęcki". Po drodze zobaczysz przystanek o nazwie "Łagiewniki" Ważne! Nie wysiadaj na tym przystanku ,bo to za wcześnie. Wysiądź na przystanku o nazwie "Łagiewniki ZUS". Kieruj się w stronę Sanktuarium.

Mijasz stację PKP Łagiewniki i idziesz lekko pod górkę. Jak skończy się mur sanktuarium wejdź w bramę prowadzącą do zabudowań Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, idź prosto (jest to droga na skróty). Kieruj się na wieżę widokową widoczną z daleka. Jeśli staniesz pod tą wieżą to z łatwością zlokalizujesz budynek z jasno zielonym dachem (za Bazyliką) obok jest budynek z czerwonym dachem to właśnie jest nasz dom. Czyli patrząc od strony wieży jesteśmy z tył za nową Bazyliką. W nocy Bazylika jest pięknie oświetlona i spacer jest przyjemny. Nasz dom może być wtedy mało widoczny ale na pewno będzie napis "Dom św. Faustyny Restauracja" idź właśnie w tą stronę. Za restauracją znajduje się nasz budynek.


To była najkrótsza droga (na skróty). Jeśli z jakiegoś powodu brama do sanktuarium byłaby zamknięta to idź dalej ul. Siostry Faustyny mijając stare i nowe zabudowania sanktuarium. Idąc prosto pierwsza przecznica w prawo to ul. Motarskiego, mijając 3 budynki po prawej stronie, dojdziesz do budynku z czerwonym dachem i napisem "Promień Dom dla Pielgrzyma".


W razie wątpliwości dzwoń: 12 2669800.


Dojazd z Rynku Głównego (Sukiennic, Kościoła Mariackiego) Wawelu.

  

Tramwaj nr. 78


Jesli będziesz na Rynku Głównym, podejdź na ul. Grodzką, to ta prowadząca w stronę Wawelu. Gdy przejdziesz zaledwie kilka kroków od Rynku zobaczysz przystanki tramwajowe. Po prawej stronie jest przystanek "Plac Wszystkich Świętych". Jedź w stronę "Borku Fałęckiego". Wybierz tramwaj nr. 78. Po drodze zobaczysz przystanek o nazwie "Łagiewniki". Ważne! Nie wysiadaj na tym przystanku, bo to za wsześnie. Wysiądź na przystanku o nazwie "Łagiewniki ZUS". Kieruj się w stronę sanktuarium. Mijasz stację PKP Łagiewniki i idź lekko pod górkę. Jak skończy się mur sanktuarium wejdź w bramę prowadzącą do zabudowań Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, idź prosto, przejdziesz tędy na skróty. Kieruj się na wieżę widokową, widoczną z daleka. Jeśli staniesz pod tą wieżą to z łatwością zlokalizujesz budynek z jasno zielonym dachem z napisem "Restauracja" (za Bazyliką) obok jest żółty budynek z czerwonym dachem to właśnie jest nasz Dom. Czyli patrząc od strony wieży jesteśmy z tyłu za nową Bazyliką. W nocy Bazylika jest pięknie oświetlona i spacer jest przyjemny. Z przodu naszego budynku jest napis "Promień Dom dla Pielgrzyma".


To była najkrótsza droga (na skróty). Jeśli z jakiegoś powodu brama do sanktuarium byłaby zamknięta (otwarta w godz. 6.00 - 21.00) to idź dalej ul. Siostry Faustyny mijając stare i nowe zabudowania sanktuarium. Idąc prosto pierwsza przecznica w prawo to ul. Motarskiego, mijając 3 budynki po prawej stronie, dojdziesz do budynku z czerwonym dachem i napisem "Promień Dom dla Pielgrzyma"

 

 Zobacz na mapie MPK Kraków rozkłady jazdy potrzebnych lini tramwajowych.