Wyżywienie dla pielgrzymów

 

indywidualnych.

 

Restauracja przy naszym Domu dla Pielgrzyma.


Najbliższa restauracja dla pielgrzymów znajduje się obok naszego Domu, za ogrodzeniem.

Restauracja mieści się w  " Domu św. Siostry Faustyny " przy Al. Adolfa Hyły 1 tuż przy parkingu sanktuarium ( wygodny parking dla autokarów i samochodów osobowych).

Restauracja jest czynna w godz. 8.00 - 20.00 ( sezon letni ). W sezonie zimowym godziny otwarcia mogą ulec zmianie. 

Restauracja jest prowadzona przez siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Można zjeść domowe dania obiadowe . Potrawy wydawane są w formie bufetu. 

Śniadania można zjeść w godz. 8.00 - 10.00 codziennie. Śniadanie wydawane jest w formie bufetu. Jajecznica na zamówienie.

Można również skosztować pyszne ciasto pieczone przez siostrę, napić się kawy i zjeść lody.

Jest również bardzo przyjemny kawiarniany ogródek z pięknym widokiem na zielony ogród i 2 sanktuaria, ale dotrzeć tam to sprawa dość trudna i nie oznaczona, warto zapytać przy kasie i cieszyć się np. deserem w pięknym otoczeniu przyrody i ogrodu.

Restauracja jest nowa, nowoczesna i czysta, z pięknym widokiem na sanktuarium. Jedzenie jest dobre a ceny przystępne.

Potrawy są proste i dostępne od razu, bez czekania na przygotowanie. Podczas dużych uroczystości, kolejka może robić wrażenie, ale obsługa stara się robić wszystko co w jej mocy aby sprostać i jak najsprawniej obsłużyć głodnych i zmęczonych pielgrzymów. Jeśli mamy czas to możemy przyjść o innej porze lub podejść do drugiej restauracji bezpośrednio przy nowej Bazylice. Możemy też skorzystać z szybkiego grila przy parkingu.

 

 Wyżywienie dla grup pielgrzymów.

 

Wszystkie grupy pielgrzymkowe ( powyżej 30 osób) zamawiające nocleg w naszym Domu Promień mogą zamawiać śniadania, obiady i kolacje w restauracji obok naszego domu (osobne wejście do restauracji).

Przy zamówieniu prosimy poinformować obsługę, że  posiłki będą wydawane dla pielgrzymów mieszkających u nas. Pozwoli to na uniknięcie pomyłek, dublowania zamówień i odmowy ze strony restauracji ponieważ w sezonie i w różne święta restauracja ma mnóstwo zamówień.

Ceny posiłków dla naszych grup pielgrzymkowych kształtują się w okolicach :

  • śniadanie ok. 17 zł.
  • obiadokolacja  ok. 22-25 zł.

 

W celu zamówienia , uzgodnienia  menu, daty oraz godzin posiłków prosimy o kontakt bezpośredno z restauracją :

Restauracja " Dom św. Siostry Faustyny "

Al. Adolfa Hyły 1 ( przy parkingu autokarowym )

tel. 12 351 88 54 

tel. 730 955 431

e-mail. rezerwacja@siostryfaustyny.pl 

 

 

Druga restauracja w Hotelu*** o nazwie " Dom Duszpasterski " 

 

Kolejna restauracja w Łagiewnikach znajduje się niedaleko naszego Domu w odległości ok.500 m. (czas dojścia ok.4-7 min.). Restauracja mieści się przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Hotelu o nazwie "Dom Duszpasterski". przy ul.Siostry Faustyny 3 w Krakowie.(gastronomia tel. 12 2523326) Ceny nie są wysokie, można powiedzieć, że jest smacznie i niedrogo. 


Jak najłatwiej dotrzeć do  drugiej restauracji ?


Wieżę widokową (77m.) owalną w szarym kolorze przy Sanktuarium Miłosierdzia widać z każdego punktu w Krakowie , restauracja jest niedaleko tej wysokiej wieży więc łatwo do niej trafić. Jeśli idąc bedziesz kierował się na wieżę to będzie najprościej . Stając pod wieżą i rozglądając się zobaczysz, obok dzwonów takie nowoczesne przejscie pod arkadami - idąc tą drogą dojdziesz do restauracji , przy punkcie informacyjnym sanktuarium i hotelu o nazwie "Dom Duszpasterski". Wejście do hotelu jest jednocześnie wejściem do restauracji.

 

 


Na terenie Domu dla Pielgrzyma "Promień".

 

Ogólnodostępne aneksy kuchenne.

 

Na terenie naszego Domu  do dyspozycji naszych gości, pielgrzymów mamy ogólnodostępne aneksy kuchenne z podstawowym wyposażeniem kuchennym. Możesz odgrzać tutaj, lub przyżądzić pyszne zdrowe domowe jedzenie. Masz do dyspozycji mikrofalę, kuchenkę gazową, lodówkę. W pokojach są do dyspozycji szklanki i czajnik pezprzewodowy, aby od razu napić się ulubionej kawy lub herbaty i spokojnie odpocząć.

Jeśli chcesz  zrobić śniadanie samodzielnie dla siebie rodziny znajomych, polecamy dwa pobliskie sklepy spożywcze, a u nas lodówkę i aneks kuchenny do przygotowania posiłku.
Sklepy spożywcze w pobliżu.

 

Najbliższe 2 duże sklepy spożywcze znajdują się w odległości ok. 400 m.

 

Sklep spożywczy " Lewiatan".Pierwszy sklep spożywczy położony jest naprzeciwko Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Domu Duszpasterskiego (Hotelu) przy ul.Siostry Faustyny a dokładnie ul. Sowia 1A - "Lewiatan" czynny od 7.00 - 19.00 przez 7 dni w tygodniu. Pieszo od nas to około 4-7 min. idąc w stronę nowej Bazyliki i wieży widokowej. Sklep znajduje się dokładnie naprzeciw wejścia do starego sanktuarium w którym znajduje się cudowny obraz Pana Jezusa Miłosiernego.

Wychodząc z bramy naszego Domu najlepiej skręcić w lewo w stronę ul.Siostry Faustyny, dojść do drogi asfaltowej, następnie znowu w lewo klierując się na nową Bazylikę. Idąc cały czas ul.Siostry Faustyny po prawej stronie napewno zobaczymy sklep " Lewiatan " w kolorze jasno brązowym. Można w nim również kupić bilety na tramwaj.

 

Sklep spożywczy " Biedronka".

 

Drugi sklep spożywczy to nowa " Biedronka" przy ul. Połomskiego czynna od 7.00-21.00 .(niedziela 9.00-20.00) przez 7 dni w tygodniu. Sklep ten znajduje się również w odległości ok. 400 m. tylko że idąc pieszo (4-7 min.) należy iść w przeciwną stronę niż wieża widokowa sanktuarium. Wychodząc z bramy naszego Domu należy skręcić w lewo . Idąc ul. Motarskiego ( 4 budynki) dochodzisz do ul. Siostry Faustyny, skręcasz w prawo. Idąc leciutko w dół napotykasz na rozwidlenie i wyspę na środku, skręcasz tutaj w lewo tym razem, idziesz lekko pod górkę " za 2 domy " skręcasz w prawo i w oddali widzisz sklep " Biedronka" . 

 

Zobacz na Kraków mapa  jak dojsć lub dojechać samochodem do najbliższych sklepów i restauracji. Dla posiadaczy nawigacji podaliśmy dokładne adresy w celu ułatwienia dojazdu.