Kraków Dom dla Pielgrzyma i Turysty

 

 

Promień. 

 

 

Pokoje gościnne. Kwatery prywatne w Krakowie .

 

 

Położenie - przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Łagiewniki, Kraków. 

 

 

Noclegi dla pielgrzymów przybywających do Krakowa i Łagiewnik.

        

Nasz Dom jest dla Was drodzy pielgrzymi, przybywający do krakowskich sanktuariów i najważniejszych miejsc kultu religijnego w okolicy : Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy. Niezwykłe położenie naszego Domu dla Pielgrzyma tak blisko Sanktuarium Bożego Miłosierdzia daje Wam możliwość odpoczynku i noclegu w tym cudownym i niezwykle sławnym na cały świat miejscu - w krakowskich Łagiewnikach. Z naszego Domu w 5 minut dojdziecie do nowej Bazyliki i starego sanktuarium z cudownym obrazem Pana Jezusa Miłosiernego i relikwiami św.Siostry Faustyny. To największa zaleta naszej lokalizacji.

Niedaleko od nas znajduje się również sanktuarium św. Jana Pawła II. Z racji budowy Trasy Łagiewnickiej dojście pieszo jest utrudnione i wydłużone, ale dojechać można tam w 5 min. W sanktuarium można zobaczyć sutannę z zamachu na Jana Pawła II a w muzeum cenne pamiątki z licznych pielgrzymek naszego papieża.

 

Świetną sprawą jest również to , że do Rynku GłównegoKatedry na Wawelu, Kościoła Mariackiego, Kościoła na Skałce, dojedziesz w około 25 min. tramwajem.(w chwili obecnej dojazd jest utrudniony z racji budowy Trasy Łagiewnickiej) Położenie naszego domu w niedalekiej odległosci od głównych ulic Krakowa sprawia , że od nas szybko dojedziesz samochodem do najważniejszych miejsc kultu religijnego i zabytków położonych poza ścisłym centrum, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zniecierpliwienie przy staniu w korkach.

Zamiast przeciskać się przez ciasne uliczki Krakowa od nas szybko dostaniesz sie na główne ulice prowadzące do np : Sanktuarium ECCE HOMO, klasztoru na Bielanach i w Tyńcu ,Wadowic, Częstochowy,Kalwarii Zebrzydowskiej, Mogiły, Oświęcimia - Muzeum Auschwitz, Wieliczki ( szybko i wygodnie autostradą A4).

Nasz Dom często służy jako baza wypadowa na całodzienne wycieczki do Centrum i zwiedzania Krakowa, jak  również do atrakcji położonych w okolicy Centrum i okolicy Krakowa. Nocując u nas możesz spacerkiem np. wieczorem udać się do sanktuarium i modlić się do woli, a rano odwiedzać inne miejsca w Krakowie.

 

 

Oferta noclegowa Domu dla Pielgrzyma.

 

Pokoje z łazienkami.                  


Dla pielgrzymów i turystów oferujemy pokoje 2, 3, 4, osobowe z łazienkami oraz w układzie "studio"(dwa pokoje 2os.+2os.+ łazienka lub 2os.+3os.+ łazienka).Do dyspozycji mamy również pokój rodzinny 5 osobowy. Wszystkie łazienki wyposażone są w kabinę prysznicową, umywalkę i WC. Pokoje wyposażone są tylko w pojedyncze łóżka.

Do dyspozycji naszych gości są ogólnodostępne aneksy kuchenne wyposażone w kuchenkę, lodówkę, zlewozmywak, mikrofalę oraz podstawowe naczynia potrzebne w kuchni do odgrzania lub przygotowania posiłków, przywiezionych z domu lub zakupionych w pobliskim sklepie.

Dodatkowo w pokojach są czajniki elektryczne i szklanki aby od razu można było napić się gorącej herbaty i odpocząć po trudach pielgrzymowania lub zwiedzania.

 

Śniadania, obiady, kolacje. Restauracja dla pielgrzymów.

 

Obok ( za ogrodzeniem ) naszego Domu dla Pielgrzyma znajduje się restauracja w której nasi goście mogą korzystać z posiłków.

Zamówienie pełnego wyżywienia ( śniadań, obiadów i kolacji ) w restauracji możliwe jest dla zorganizowanych grup ( powyżej 30 osób).

Pielgrzymi indywidualni mogą korzystać z aktualnej  propozycji potraw w formie bufetu dostępnej w restauracji. Śniadania dla pielgrzymów indywidualnych wydawane są w godz. 8.00 - 10.00

Więcej informacji (adres, tel, ) na temat restauracji w zakładce " Wyżywienie dla grup " lub " Wyżywienie dla pielgrzymów indywidualnych".

Zapraszamy do korzystania z restauracji.

 


 Udogodnienia na terenie Domu dla Pielgrzyma.

 

 Sala do spotkań.


Dysponujemy salą do spotkań towarzyskich grupy pielgrzymów lub indywidualnie.

Można zrobić tutaj spotkanie organizacyjne, małe szkolenie (nie zapewniamy wyposażenia sali konferencyjnej). Można zrobić spotkanie grup oazowych, zabawy inegracyjne grupy szkolnej lub próbę chóru. Wygodnie siedzieć przy stołach może ok.25-30 osób. Spotkanie w innej formie pomieści całą grupę pielgrzymów. Nie jest to duza salka ale też jest wykorzystywana do zrobienia mszy św. jeśli grupa ma kapłana.

 

 Bezpłatny parking dla naszych pielgrzymów.


Na ogrodzonym terenie naszego Domu dla Pielgrzyma znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i autokaru.  Parking zapewniamy przez cały okres pobytu. Naprzeciw jest ogólnodostępny parking autokarowy dla pielgrzymów sanktuarium gdzie w razie potrzeby bezpłatnie parkują nasi goście ( parking ten jest zamykany na noc ). Łagiewniki to dzielnica spokojna, szanowana i bezpieczna, niektórzy mówią " święta "dzielnica. Forma zabudowy w najbliższej okolicy to tradycyjne domki jednorodzinne z dala od wielkich blokowisk, co również sprawia że jest to sympatyczna okolica.

 

Internet WiFi.


W naszym Domu do dyspozycji pielgrzymów mamy bezprzewodowy bezpłatny internet Wi-Fi. Można nabiężąco sprawdzić sobie porządek mszy św. w naszym Sanktuarium lub w innych kościołach, rozkład jazdy komunikacji miejskiej, godziny otwarcia muzeów i różnych atrakcji. W obecnych czasach gdy prawie każdy ma telefon z internetem lub tablet jest to niezwykle przydatna usługa.

 

Udogodnienia dla pielgrzymów niepełnosprawnych.


Na parter łatwy dojazd mają pielgrzymi niepełnosprawni, poruszający sie na wózkach - dojazd bez schodów jak również odpowiednio dostosowana łazienka.


Zapraszamy korzystania z naszych noclegów w Domu dla Pielgrzyma. Będzie nam miło gościć wszystkich zmęczonych strudzonych pielgrzymów przybywających do Łagiewnik i do Krakowa.

Aldona i Grzegorz Majda